Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Stało się! Zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019! Ciężka praca i ogromny wysiłek umysłowy sprawiły, że kończymy go z dumą i świetnymi ocenami na świadectwie. Teraz możemy odpoczywać i bawić się przez kolejne 2 miesiące.

Jednak przed rozpoczęciem wakacji odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. 19 czerwca o godzinie 8:00 zebraliśmy się w kościele, by podziękować Bogu za 10 miesięcy nauki. Później udaliśmy się do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej miało miejsce rozdanie świadectw dla najlepszych uczniów. Byliśmy świadkami zaprzysiężenia nowego Samorządu Uczniowskiego, zmiany składu osobowego pocztu sztandarowego oraz wręczania świadectw z wyróżnieniem. Szczególnie utkwił nam w pamięci moment darowania nagrody Primus inter pares dla pierwszego spośród równych, którą otrzymała Natalia z klasy VIII.  Pani dyrektor nagrodziła też osoby, które otrzymały stypendium Wójta Gminy Pilchowice, najlepszych sportowców, laureatów konkursów przedmiotowych, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, członków szkolnego wolontariatu oraz tych, którzy mieli najwyższą frekwencję.  Wielki zaszczyt spotkał też najlepszego ucznia w szkole, czyli osobę, która miała najwyższą średnią – nagroda trafiła do Alicji z klasy VII.  Pani dyrektor specjalne podziękowania skierowała do rodziców, którzy zawsze chętnie służyli nam swoją pomocą, angażowali się w życie szkoły i wspierali duchowo oraz finansowo.

Zakończenie roku szkolnego to czas pożegnań.  Pracę w szkole zakończyła pani Lidia Szydło , wieloletnia woźna oddziału przedszkolnego – wszyscy będziemy wspominać ją z olbrzymim sentymentem. Podziękowaliśmy również pani Joannie Kożusznik, która zrezygnowała z funkcji  dyrektora szkoły.

Gdy wszystkie uroczystości dobiegły końca, udaliśmy się do sal, by pożegnać się z naszymi wychowawcami, odebrać świadectwa i … zacząć nową, wakacyjną przygodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *