Wycieczka klas V do Kotliny Kłodzkiej

8 maja my, czyli klasy Va i Vb, wyjechaliśmy na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej.

Najpierw odwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Spędziliśmy tam kilka godzin, usłyszeliśmy wiele ciekawostek, a nawet mogliśmy skorzystać z podziemnej zjeżdżalni! Potem zwiedziliśmy Sztolnię Ochrową oraz centrum edukacyjne, gdzie oglądaliśmy maszyny sprzed kilkudziesięciu lat. Obłowieni bogactwami, z plecakami pełnymi sztabek złota, ruszyliśmy do Kłodzka. Tam spotkaliśmy się z miejscowym przewodnikiem panem Ryszardem.

Następnie udaliśmy się do Twierdzy Kłodzkiej, gdzie poznaliśmy życie Prusaków. Zainteresowało nas, jakie kary wymierzano im za nieposłuszeństwo. Dobrze, że nie są one praktykowane w naszej szkole!

Zmęczeni, ale szczęśliwi pojechaliśmy do Zieleńca. Pensjonat  „Alaska”, w którym nocowaliśmy, bardzo nam się podobał, pokoje były super! Grzecznie poszliśmy spać o wyznaczonej porze.

Następnego dnia, mimo deszczowej pogody, udaliśmy się na Błędne Skały. Oglądaliśmy intrygujące formy skalne i podziwialiśmy widoki. Z ciekawością patrzeliśmy, czy panie nauczycielki zmieszczą się w węższych szczelinach. Na szczęście wszystkim udało się przejść ten skalny labirynt. Później pojechaliśmy do uzdrowiska w Dusznikach Zdroju, gdzie poszliśmy na lody.

W piątek rano wyruszyliśmy do miejscowości Międzygórze nad wodospad Wilczki. Tutaj poszliśmy na krótki spacer, ponieważ pogoda nadal była niesprzyjająca. Dalej pojechaliśmy do Jaskini Radochowskiej. Eksploracji towarzyszyło wiele emocji – pod ziemią było ciemno, ciasno i ślisko, a naszym wyposażeniem były jedynie kaski i latarki czołowe. W drodze powrotnej mieliśmy obowiązkowy postój w McDonaldzie. Następnie obraliśmy kierunek Wilcza, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.

Wycieczka była wspaniała!

 

Tekst pisały:

Agata, Julia i Marta z klasy Va

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *