Wycieczka klas IV do Wrocławia – 17.06.2019r.

17 czerwca odbyła się wycieczka do Wrocławia, w której uczestniczyły klasy czwarte. 
Gdy tylko dotarliśmy na miejsce, przewodnik zaczął oprowadzać nas po najpiękniejszych zakątkach Wrocławia. W każdym z tych miejsc znajdowały się urocze krasnale, którym dzieci robiły zdjęcia. Najpierw spacerowaliśmy wzdłuż brzegu Odry, by następnie przez most Piaskowy dostać się na Ostrów Tumski. Tutaj zobaczyliśmy Archikatedrę świętego Jana Chrzciciela i Kolegiatę Świętego Krzyża. Później chwilę odpoczywaliśmy w pięknych, cichych ogrodach Ossolineum. Tropem krasnoludków podążyliśmy na Stare Miasto  – zwiedziliśmy plac Solny, rynek i wrocławski ratusz. 
Kolejnym etapem naszej wycieczki był rejs Odrą. Niektórzy z nas troszkę się bali, ale gdy tylko znaleźli się na statku i poczuli delikatne kołysanie, od razu się uspokoili. Płynęliśmy do wrocławskiego zoo, by zobaczyć unikatowy na skalę krajową kompleks zwany Afrykarium. 
W zoo ujrzeliśmy wiele niespotykanych gatunków zwierząt, m.in. lwy, żyrafy, zebry, małpy, hipopotamy, strusie, lemury. Odwiedziliśmy Afrykarium, które zachwyciło nas ogromem oraz różnorodnością flory i fauny. Ogród zoologiczny opuszczaliśmy oczarowani, ale również bardzo zmęczeni. Z radością wsiedliśmy do autokaru, by wyruszyć w drogę powrotną. Mamy nadzieję, że kiedyś tu wrócimy, bo bardzo nam się podobało!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *